Megtartják a balatonfüredi borheteket

Idén is lesz borhetek Balatonfüreden, a város legnépszerűbb gasztronómiai fesztiválját augusztus 7-30. között rendezik meg a Tagore sétányon.

A borhetek augusztus 7-től várják a látogatókat, amelyen csak a Balatonfüredi-Csopaki borvidék borászai vehetnek majd részt, közülük is azok, akik megfelelő pontokat értek el a városi borversenyen, és füredi szőlőterülettel rendelkeznek. A rendezvényen csak palackozott borok kínálhatók, borászatonként 8-12 féle bort lehet kóstolni, összesen mintegy háromszáz tétel közül választhatnak a vendégek. Idén huszonöt borász kínálja majd borait, a borosgazdák faházai között az első helyet, a hagyományoknak megfelelően, az év füredi borásza kapja most is, ezúttal a Szabó és Fia Borpince – írja a balatonfured.hu.
A borok mellett még három pecsenyesütőnél, és négy pálinkásnál is kóstolgathatunk kedvünkre, valamint 15 kereskedőnél válogathatunk a különböző vásári áruk között.